Jeśli masz pytania lub czegoś brakuje w ofercie, zachęcamy do kontaktu:

Kontakt

biuro@medall.pl

502 905 549

Kontakt

Igły chirurgiczne - rodzaje igieł stosowanych do nici chirurgicznych

Igły chirurgiczne - rodzaje igieł stosowanych do nici chirurgicznych

Igły chirurgiczne są stosowane w celu umożliwienia lekarzom i innym pracownikom medycznym dostępu do tkanek pacjenta podczas operacji. Służą one również do wykonywania nakłuć, pobierania krwi i innych procedur diagnostycznych. Igły te mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, tytan i kobalt-chrom. Każdy rodzaj ma swoje wady i zalety. Stal nierdzewna jest łatwa do utrzymania czystości i bardzo trwała. Kobalt-chrom jest uważany za bezpieczniejszy dla pacjenta niż stal nierdzewna ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo powstawania blizn lub podrażnień skóry. Igły tytanowe są lekkie i mają dużą odporność na korozję. Wymiary igieł chirurgicznych mogą się również różnić w zależności od producenta lub typu igły.

Igły chirurgiczne - rodzaje igieł dla nici chirurgicznych

Igły chirurgiczne są wykonane z różnych materiałów, a każdy rodzaj ma swoje przeznaczenie. Do najczęstszych igieł stosowanych podczas operacji należą: igły stalowe - do pobierania krwi i innych badań laboratoryjnych; srebrna - dla pacjentów uczulonych na nikiel; plastikowa (polipropylenowa) - do łatwego i bezbolesnego przebijania skóry (np. w celu wprowadzenia kropli lub strzykawki); mogą być również stosowane jako elementy tkanek miękkich; średnica ich to od 0,8 mm do 2 mm; gładka powierzchnia igieł uniemożliwia rozerwanie tkanki po przechodzeniu przez nią; moce polipropylenowe mają strukturę elastyczną i szeroki zakres temperatur roboczych (-40 ° C do + 100 ° C). Srebro oraz plastikowe igły medyczne maja bardziej ostry koniec niźli stalowe. Dlatego też charakteryzuje je większa precyzja ciachnięcia oraz lepsza estetyka blizn. Igły sterylne wykonane z polipropylenu są łatwe i bezbolesne w przebiciu skóry. Dzięki temu, że maja strukturę elastyczną oraz szeroki zakres temperatur roboczych, można je stosować do tkanek miękkich.

Igły chirurgiczne sklep - rodzaje igieł stosowanych do nici chirurgicznych

Igły chirurgiczne - igły proste czy zakrzywione 1/2 koła i nie tylko

Najczęściej stosowane są igły których kształt jest wygięty w kształcie łuku. Zatem gdy spotykamy się z oznaczeniem igieł chirurgicznych takim jak 1/2 koła, 3/8 koła, 1/4 koła czy 5/8 to oznacza że taka igła chirurgiczna okrągła jest w kształcie wyniku koła o wskazanej wartości. Oczywiście takie igły posiadają też różnice mające wpływ na jakość pracy czy po prostu wybór danej igły zależny bywa od materiału przy którym będzie trzeba nią pracować.

Igły chirurgiczne sklep - rodzaje igieł stosowanych do nici chirurgicznych

Igły chirurgiczne - kształt i podział igieł

Poza rozmiarem igieł czy jej długości, bardzo ważny staje się ich podział z uwagi na kształt. Ten oczywiście też podczas zabiegu ma ogromny wpływ nie tylko na jakość pracy ale także możliwość minimalizacji efektów takiego zabiegu. Dzięki odpowiedniemu wyborowi igły chirurgicznej, jej rozmiarowi oraz zastosowanie dobranych szwów, udaje się zminimalizować a czasami nawet uniknąć widocznych blizn. W przypadku gabinetów weterynaryjnych, zwierzęta nie zwracają uwagi na to czy ich blizny są widoczne. Inaczej jednak jest w przypadku ludzi którzy zwyczajnie w wielu przypadkach mogą źle się czuć ze skutkami nieprawidłowo dobranego szwu czy użytych właśnie igieł chirurgicznych.


Podział z uwagi na kształt igły

Igły stożkowe stosowane są do tkanek które nie stawiają znacznego oporu podczas szycia. Idealne do trzewi tkanki podskórnej czy też naczyń.


Igły szpatułkowate stosowane są w przypadku np. operacji kardiochirurgicznych. Dzięki swemu kształtowi ułatwione staje się przeciągane przez tkankę a płaski przekrój igły znacząco zmniejsza ryzyko przekłucia się do tkanki otaczającej tą na której pracujemy.


Igły tnące, igły konwencjonalne, igły odwrotne - to kolejny rodzaj igieł które z uwagi na zmieniony kształt, zmieniają swoją specyfikę pracy. Wspomniane aktualnie trzy typy z uwagi na kształt igły, o ile mają podobnie jak poprzednie, dwie krawędzie w poziomie, to w pionie posiadają dodatkową krawędź. Stosowane najczęściej do szycia tkanek twardych, skóry ścięgien i powięzi.

Igły tępe to igły które posiadają zaokrąglony czubek. Gdy nie jest konieczne użycie silnego przebijania się lub przecinania, ten typ igieł sprawdza się idealnie. Dla osób zastanawiających się, po co nam igły tępe, gdy mają podobną funkcję do igieł stożkowych, odpowiadamy... Stożkowe igły są faktycznie stosowane do tkanek nie stawiających znacznego oporu, ale to igły tępe nadają się idealnie do narzędzi miąższowych. Dodatkowym atutem igieł tępych jest właśnie jej kształt, który znacząco ułatwia zakładanie szwu pod kontrolą palca. W związku z tym, zmniejsza się automatycznie ryzyko zakłucia podczas przygotowania do pracy.

Igły chirurgiczne sklep - rodzaje igieł stosowanych do nici chirurgicznych

Igły chirurgiczne - sklep - kontakt

Jeśli zatem szukacie sklepu internetowego który zaopatrzy Was do zabiegu... jeśli nici chirurgiczne i igły chirurgiczne to towar którego poszukujesz... Zapraszamy do naszego asortymentu! Jeśli czegoś nie możesz znaleźć lub nie widać na stronie naszego sklepu.... zapytaj o produkt którego potrzebujesz!

Igły chirurgiczne - kontakt

Może być interesujące

Bandaż kolorowy samoprzylepny - bandaż elastyczny samoprzylepny Medall.pl

Bandaż kolorowy samoprzylepny - bandaż elastyczny samoprzylepny

Różnice pomiędzy opaskami dzianymi a bandażem typu stokban to nie tylko kwestia zapinki lub braku jej obecności. Przede wszystkim opaska w porównaniu ze stokbanem nie jest...

Ostrze do skalpela - hurtownia Medall.pl

Ostrze do skalpela - hurtownia

Ostrze do skalpela jest cienkim, ostrym narzędziem używanym przez chirurgów w czasie operacji. Jest ono...

Nożyczki chirurgiczne proste i nie tylko Medall.pl

Nożyczki chirurgiczne proste i nie tylko

Sklep medyczny medall.pl oferuje szeroki wybór nożyczek chirurgicznych, które znajdują swoje zastosowanie w różnorodnych operacjach chirurgicznych. Wszystkie produkty posiadają...

Rękawiczki medyczne - jakie rękawice medyczne wybrać? Medall.pl

Rękawiczki medyczne - jakie rękawice medyczne wybrać?

Jakość rękawic które używane są każdego dnia do prac medycznych, weterynaryjnych czy towarzyszących, odgrywają bardzo ważną a nawet kluczową...