Jeśli masz pytania lub czegoś brakuje w ofercie, zachęcamy do kontaktu:

Kontakt

biuro@medall.pl

502 905 549

Kontakt

Bandaż kolorowy samoprzylepny - bandaż elastyczny samoprzylepny

Bandaż kolorowy samoprzylepny - bandaż elastyczny samoprzylepny

Bandaż kolorowy samoprzylepny to bandaż, który można nosić na rękach, nogach lub innych częściach ciała. Jest wykonany z elastycznej gumy i jest łatwy do noszenia. Bandaże tego typu są przeznaczone do stosowania na ranach, skaleczeniach i innych uszkodzeniach skóry. Są one bardzo łatwe w użyciu i mogą być noszone przez długi czas, przy nieznacznym zaciśnięciu. Dzięki temu zapewniając stały dopływ krwi w zaopatrzonej kończynie. Oczywiście poza tym iż użyjemy bandaż elastyczny samoprzylepny, należy na ranę zastosować odpowiedni opatrunek. Opatrunek oczywiście dostosowany do rodzaju rany powstałej na opatrywanej kończynie.

Bandaż elastyczny a bandaż elastyczny samoprzylepny (stokban)

Bandaże kolorowe samoprzylepne są dostępne w wielu sklepach medycznych lub aptek. Są one także dostępne online. Zamawiając bandaże kolorowe samoprzylepne w naszym sklepie medycznym online, można często uzyskać je w atrakcyjnych cenach, w szczególności przy większych zamówieniach. 

Czym różni się typowy, popularny i wszystkim znany bandaż elastyczny od bandaża typu stokban? Różnica polega przede wszystkim na tym, że typ stokban pozwala na zaklejenie opatrunku bez stosowania dodatkowych spinek czy agrafek. Dzięki temu, produkty tego typu jak bandaż stokban, nadaje się zarówno do opatrywania dzieci jak i zwierząt. O ile te pierwsze łatwiej dopilnować, o tyle zwierzęta, podczas ewentualnego rozerwania opatrunku, nie połkną niebezpiecznych elementów. Elementów właśnie takich jak zapinki które mogą powodować poważne uszkodzenia wewnątrz całego układu pokarmowego. Zatem bandaż elastyczny samoprzylepny typu stokban, będzie w takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem.

Opaska dziana a produkty typu bandaż elastyczny samoprzylepny (stokban)

Różnice pomiędzy opaskami dzianymi a bandażem typu stokban to nie tylko kwestia zapinki lub braku jej obecności. Przede wszystkim opaska w porównaniu ze stokbanem nie jest elastyczną formą opatrunku. Jeśli chodzi o różnego rozmiar danych opasek i bandaży to bywają one zbliżone. W gruncie rzeczy przeznaczone są one do tego samego, czyli do podtrzymywania opatrunku właściwego. Dla przykładu, podczas głębokich ran, opatrunek jałowy, gazy czy inne formy pierwszej warstwy opatrunku, zostają po prostu owinięte. Oba rodzaje produktów, niezależnie od jego rozmiarów, są po prostu od podtrzymania tej pierwszej warstwy. Oba produkty są dobre, jednak używane po prostu w różnych sytuacjach i dla różnych pacjentów. 

Bandaż stokban- w czym więc jest lepszy?

O ile profesjonalna ręka która dba każdego dnia o zdrowie pacjentów, będzie w stanie szybko zrobić opatrunek każdego rodzaju opatrunkiem, o tyle w przypadku typowego Kowalskiego, nie będzie to tak oczywiste. W takim przypadku, bandaż elastyczny samoprzylepny stokban, pozwoli zdecydowanie przyspieszyć proces zaopatrywania ran. Wyobraźmy sobie że dziecko podczas zabawy zraniło się tak mocno że trzeba opanować wszystko co dzieje się aktualnie w domu, szybko zaopatrzyć ranę i jeszcze dotrzeć jak najszybciej (przede wszystkim bezpiecznie) do szpitala. W takim momencie przemycie rany (gdy sytuacja na to pozwala), użycie gazy i bandażu elastycznego samoprzylepnego stokban, zdecydowanie pozwoli zaoszczędzić nam czas. Bez ryzyka zakłucia dziecka dodatkowymi spinkami, z uwagi na zbyt małą warstwę bandaża, co spowoduje że ostrze spinki dotrze do skóry.

Bandaż stokban - kolejne przypadki na plus!

Drugi przykład, nasunął się samoistnie, w przypadku ran u dzieci. Tego typu bandaż elastyczny pozwoli na zastosowanie mniejszej jego ilości, dzięki czemu nie "parzymy" zaopatrywanej kończyny u dzieci. Bandaż w wielu przypadkach wystarczy owinąć już dwa razy wokół kończyny aby dokładnie i bezpiecznie owinąć właściwy opatrunek. 

W jakimkolwiek innym przypadku, gdy dojdzie do konieczności opatrywania dziecka, nie trzeba się zastanawiać który bandaż zostałby wybrany. Dając dziecku do wyboru typowy bandaż elastyczny a bandaż kohezyjny typu stokban, zdecydowanie wybierze ten drugi. Dlaczego? Bo dzieci lubią kolory i wzory! Zatem patrząc na nasz asortyment, warto wybrać jeden z naszych bandaży kohezyjnych, które znajdziecie poniżej: 

Bandaż kohezyjny - nie mylić z adhezyjnym

Różnice w przypadku bandaży kohezyjnych a adhezyjnych jest niewiele. W zasadzie główną różnicą jest sama forma klejenia. O ile bandaże kohezyjne łączą się same ze sobą z uwagi na specyficzne włókna stosowane do ich tworzenia, o tyle adhezyjne to po prostu opatrunki klejące. Zatem w przypadku bandaży adhezyjnych mamy do czynienia z opatrunkami które kleją się także do skóry, opatrunków właściwych itd. Reszta elementów taka jak rozmiar, długość czy wzór (np. moro), jest identyczna w obu przypadkach.

 

Bandaże kohezyjne on-line - sklep medyczny medall.pl

Jeśli zatem szukasz sklepu medycznego w którym zakupisz bandaż kohezyjny w różnych rozmiarach... Jeśli szukasz sklepu medycznego w którym bandaże kohezyjne znajdziesz w swoich ulubionych kolorach... Zapraszamy do działu sklep. Znajdziesz tam wspomniany produkt w dogodnym kolorze i rozmiarze .

 

Może być interesujące

Nici chirurgiczne stomatologia Medall.pl

Nici chirurgiczne stomatologia

W dzisiejszych czasach stomatologia stawia sobie za cel nie tylko leczenie i profilaktykę, ale także przywracanie naturalnego wyglądu i funkcji jamy ustnej pacjentów. Jednym z najważniejszych narzędzi wykorzystywanych w procedurach stomatologicznych są nici chirurgiczne...

Ostrze do skalpela - hurtownia Medall.pl

Ostrze do skalpela - hurtownia

Ostrze do skalpela jest cienkim, ostrym narzędziem używanym przez chirurgów w czasie operacji. Jest ono...

Igły chirurgiczne - rodzaje igieł stosowanych do nici chirurgicznych Medall.pl

Igły chirurgiczne - rodzaje igieł stosowanych do nici chirurgicznych

Igły chirurgiczne są stosowane w celu umożliwienia lekarzom i innym pracownikom medycznym dostępu do tkanek pacjenta podczas operacji. Służą one również do...

Nożyczki chirurgiczne proste i nie tylko Medall.pl

Nożyczki chirurgiczne proste i nie tylko

Sklep medyczny medall.pl oferuje szeroki wybór nożyczek chirurgicznych, które znajdują swoje zastosowanie w różnorodnych operacjach chirurgicznych. Wszystkie produkty posiadają...